Popularne kraje i biura podróży 2017/18

Popularne kierunki i biura podróży 2017/18

Branża turystyczna kwitnie, ceny nad Bałtykiem idą w górę. Coraz więcej osób porzuca rodzime wybrzeże, na rzecz zagranicznych kurortów. Gwarantowana pogoda, ciepłe i czyste morza, eleganckie hotele z wersją all inclusive- to coś co przyciąga wielu miłośników błogiego lenistwa. Bo chyba mało kto z nas nie marzy o wylegiwaniu się na leżaku and basenem, z kolorowym drinkiem w ręku, albo kąpielach i nurkowaniu.

Trendy w podróżach zmieniają się dość często. W ostatnim czasie, po kilku latach mody na wyjazdy do krajów arabskich, potem Europejskie wyspy nastaje moda na wycieczki do państw Azjatyckich. Obniżenie cen lotów spowodowało wzrost zainteresowania Wietnamem, Tajlandią, Chinami czy Laosem. Odmienna kultura, orientalna kuchnia, niskie koszty pobytu zdobywają coraz to większą liczbę fanów. Chętnie wybieramy nadal wyspy, zarówno Greckie, jak i Hiszpańskie. Kreta, Rodos, Fuerteventura i Gran Canaria przeżywają oblężenie. Na wymienionych wyspach jest pięknie i co najważniejsze- bezpiecznie. Plusem jest też możliwość wyjazdu nie posiadając paszportu- wystarczy sam dowód osobisty. Niestety ceny wycieczek zorganizowanych gwałtownie wzrosły.

Dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród młodych osób, cieszy się nadal Chorwacja. Słynąca z dobrej zabawy Makarska skutecznie przyciąga osoby szukające nie tylko odpoczynku, ale też nocnych rozrywek. Osoby ceniące spokój Chorwacja zachęca licznymi, cichymi wysepkami. Warto pamiętać jednak o obuwiu do wody – przeważają tu plaże kamieniste i żwirkowe.

Osoby, które mają odłożony trochę większy fundusz na wyjazd, wybierają coraz częściej Dubaj (Emiraty Arabskie)- kraj ten przestaje powoli być cenowo zaporowy, szczególnie ze względu na tańsze loty. Nowoczesna architektura, 200 zaskakujących, sztucznych wysp, zapierające dech widoki kuszą coraz bardziej.

Dla odważniejszych i bardziej zamożnych polecane są Kuba czy Karaiby. Coraz więcej osób wybiera też Hawaje i Malediwy. Egzotyczne wyjazdy to również dobry pomysł na spędzenie urlopu. Coraz częściej można znaleźć wycieczki do Gruzji, Albanii i Meksyku, które dopiero wchodzą na rynek turystyczny.

Należy jednak pamiętać o podstawowych szczepieniach i sprawdzaniu sytuacji politycznej, jeżeli dany kraj pozostaje w obszarze rewolucji, bądź innych konfliktów. Ostrzeżenia takie można znaleźć na stronie ministerstwa. Do czarnej listy dopisane zostały ostatnio Algieria, Jordania i Mali. Odradza się również Tunezję, ze względu na ataki terrorystyczny na turystów.

Często biura oferują pobyty dwutygodniowe. Nie należy bać się, że to zbyt długo. Tydzień możemy przeznaczyć na plażowanie, a kolejne dni na wycieczki fakultatywne. Takie wycieczki możemy kupić już na miejscu u rezydenta biura, są sprawdzone ale czasami droższe niż u lokalnych touroperatorów. Czasami warto sprawdzić różne opcje, różnica cenowa bywa znaczna. Trzeba jednak uważać na oszustów i podejrzane agencje.

Biuro podróży – upadnie czy nie…

Po podjęciu decyzji o wyjeździe na wczasy zorganizowane, poważnie przemyśl sprawę wyboru biura podróży. W chwili obecnej na polskim rynku wybija się kilka sprawdzonych biur podróży. Pod względem popularności można wyróżnić Itakę, która przyciąga najwięcej klientów, TUI oraz Rainbowtours. Często wybierane są również EximTours i Neckermann. Zanim kupimy wycieczkę warto sprawdzić, na jaką kwotę ubezpieczone jest dane biuro – im większa kwota, tym bezpieczniej możemy się czuć podczas wyjazdu. Warto też zaglądnąć do Krajowego Rejestru Długów i na fora internetowe, gdzie często znajdują się aktualne informacje o kondycji danego biura.

Zagrożenia a psychika ludzka

Wystarczy wiadomość o zamachu, zamieszkach czy upadku jakiegoś biura, aby pojawiło się wiele ofert odsprzedaży wakacji. Co zniechęca innych, niekoniecznie odstrasza drugich. Dlatego warto zajrzeć do Internetu w celu znalezienia dobrych okazji. Przykładowo, po wiadomościach o ataku huraganów na Karaibach i Portoryko czy zamachu w Barcelonie od razu można było znaleźć wiele ogłoszeń: odsprzedam. Niektórych takie wiadomości zmuszają do zrezygnowania z wyjazdu. Inni jednak chętnie skorzystają z możliwości tańszych wakacji, omijając miasta objęte zagrożeniem, udają się do mniejszych, bezpieczniejszych kurortów.

W sytuacji kiedy szukamy czegoś na ostatnią chwilę, nie dysponujemy zbyt dużymi kwotami, warto rozglądnąć się za takimi ofertami. Szczególnie gdy termin wyjazdu jest niezbyt odległy, ceny mogą być bardzo atrakcyjne, a warunki bardzo korzystne.

Jedna myśl nt. „Popularne kraje i biura podróży 2017/18

  1. I warto,też spojrzeć na godziny wylotu i powrotu.??
    Polskie biura podróży tak się wycwaniły w oszukiwaniu,że piszą 7 dni a jesteś tylko 5 dni w podrzędnym ***hotelu z HB za 3 000,00 PLN.
    Wlot w godz.popołudniowych z kraju i powrót w godz.przeważnie przedpołudniowych do kraju.
    Czyli dzień kosztuje Ciebie 600,00 PLN-luksus.
    A bagaż to tylko 5 kg-oczywiście nie w wszystkich biurach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *